Ceny herbat matcha

Cena matchy zależy od wielu czynników, wśród których trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na konkretnego producenta, który zajmuje się przygotowaniem danego rodzaju herbaty. Matcha jest w przygotowaniu bardzo skomplikowana i czasochłonna, wymaga naprawdę wiele pracy, aby przygotować jedno niewielkie opakowanie herbaty, którego gramatura nie przekracza 50 gramów. Z tego właśnie wynika wysoka cena tego rodzaju herbaty. Jest to herbata jednak niewątpliwie warta swojej ceny, głównie ze względu na właściwości prozdrowotne, wyjątkowy smak oraz szerokie możliwości zastosowania.

Z czego wynika cena matchy?

Cena matchy najbardziej zależy od procesu produkcji. Oryginalna matcha jest przygotowywana poprzez długotrwałe osłanianie krzaków herbaty, co przekłada się na w wzrost zawartości w liściach flawonoidów, aminokwasów, minerałów oraz witamin. W ten oto sposób uzyskuje się naprawdę bardzo wysokiej jakości produkt, który jest następnie poddawany oczyszczaniu, parowaniu oraz suszeniu. Po zmieleniu przy użyciu specjalnych żaren uzyskuje się w ciągu godziny około jednego opakowania tejże herbaty. Z tego wynika przede wszystkim wysoka cena. Najdroższe zielone herbaty matcha pochodzą z regionu Kioto i od kilku tamtejszych producentów.

Gdzie cena matchy jest najniższa?

Cena matchy jest niższa w przypadku herbat nie pochodzących oryginalnie z Japonii. Tyczy się to głównie innych krajów azjatyckich, które zainteresowały się produkcją tego rodzaju herbaty. Nie są one jednak tak dobre, jak japońskie oryginały i trzeba mieć tego świadomość, gdy niska cena produktu nas skusi. Czasami sklepy obniżają ceny na matchę, co wynika przede wszystkim z faktu, iż herbata ta ma dość krótki termin przydatności.