Co decyduje o funkcjonalności mopów parowych?

Mop znajduje się na wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego, jednak bardzo często jest to mop całkowicie podstawowy, który wymaga częstej wymiany i wykazuje raczej umiarkowaną wydajność na dużych powierzchniach. Taki mop najczęściej sprawdza się w niedużych pomieszczeniach i małych mieszkaniach, gdzie trzeba dokończyć prace porządkowe na podłodze z płytek ceramicznych lub paneli winylowych albo laminowanych. Ta niska uniwersalność sprawiła, że już lata temu zaprojektowano mopy parowe, ale dopiero w ostatnim czasie stały się one ogólnodostępne w atrakcyjnych cenach. Konkurencja pomiędzy firmami produkującymi takie nowoczesne mopy ze zbiornikiem wody i parownicą rośnie, więc podnosi się jakość oferowanych modeli przy jednoczesnym obniżeniu ich przeciętnej ceny. Dzięki temu można dzisiaj nabyć taki funkcjonalny gadżet do sprzątania w znacznie korzystniejszej cenie.

Współczesne mopy parowe – najważniejsze parametry

Jednym z parametrów, który zawsze podnosi lub zmniejsza komfort sprzątania, jest ewentualna bezprzewodowość. W przypadku odkurzaczy czy mopów, modele bez kabla zasilającego stację bezpośrednio z gniazdka są rzadkością, ale zdarzają się. AKumulatorowe rozwiązania wymagają oczywiście uprzedniego naładowania sprzętu, a więc przewidywania i organizowania, a także nie pozwalają na pracę ciągłą np. przez 4 godziny podczas generalnego sprzątania. Pomijając ten oczywisty problem, mopy parowe bezprzewodowe sprawdzają się idealnie jako gadżet gotowy do niemal natychmiastowego zadziałania. Oczywiście przed zakupem warto upewnić się, że taki model ma wysoką moc – 1200 W to minimalna moc, na którą jako klienci powinniśmy się zgodzić.

Dodatki do mopa parowego i nowoczesny design

Oczywiście mopy parowe, podobnie jak inne urządzenia RTV i AGD wykorzystywane na co dzień w obsłudze gospodarstwa domowego, są tym bardziej funkcjonalne, im więcej dodatkowych akcesoriów się zakupi. Także producenci mopów umożliwiają kupno dodatkowych nakładek do czyszczenia parowego mebli, dywanów czy okien. Dzięki ich zastosowaniu jedno urządzenie staje się o wiele bardziej uniwersalne i wielozadaniowe – jednym mopem można wtedy wyczyścić kilka zróżnicowanych powierzchni i materiałów. Dla miłośników pięknie zaprojektowanych gadżetów elektronicznych producenci mopów parowych starają się, aby także design ich urządzeń przykuwał wzrok i zachwycał użytkowników.