Co powinno się znaleźć w wyprawce dla małego kotka?

Decyzja o zaopiekowaniu się kotem to zawsze spora zmiana w domu. Nawet, jeśli nie jest to pierwsze zwierzę zamieszkujące z domownikami, zwykle jest to czas specyficzny, ponieważ wszyscy muszą się do siebie przyzwyczaić i zaakceptować nowe warunki. Jeśli bierzemy kota do domu, w którym nie mieszka inny czworonóg, zdecydowanie powinniśmy się odpowiednio przygotować i zrobić zakupy, aby nowy członek rodziny czuł się jak najlepiej w nowym miejscu. O czym warto pamiętać i jak przygotować mieszkanie na nowego domownika?

Drapak dla kota, kuweta i miski

W każdym sklepie z artykułami dla zwierząt powinniśmy znaleźć wszystko, czego nam potrzeba. Jeśli nie mamy pewności, nie bójmy się pytać, ponieważ w takich miejscach pracują osoby, które znają się na zwierzakach i powinny znać swój asortyment, dzięki czemu są w stanie służyć fachową poradą. Zdecydowanie musimy kupić miski – do jedzenia i do picia, kot potrzebuje również kuwety, czy kilku zabawek. Sprzedawca zapewne zaoferuje również drapak dla kota, legowisko, odpowiednio dopasowaną do jego wieku i stanu zdrowia karmę, czy żwirek. Jest to jednorazowo spory wydatek, natomiast miesięczne utrzymanie kota nie jest już takim dużym kosztem. Zwykle ogranicza się do zakupu karmy oraz żwirku na wymianę.

Jak wybrać odpowiednią karmę dla futrzaka?

Jeśli nie wiemy, jaką karmę kot jadł dotychczas lub zdajemy sobie sprawę z tego, że była ona nieodpowiednia, najlepiej kupić karmę weterynaryjną, która zawiera odpowiednie ilości mięsa oraz tłuszczu. Każdy weterynarz i dobry sprzedawca w sklepie zaproponuje wybór właściwej marki. Na początek nie powinno się kupować karmy za dużo, ponieważ nie wiadomo, czy posmakuje ona kotu i czy nie będzie miał problemów z jej trawieniem. Kiedy upewnimy się już, że zwierzę dobrze znosi zmianę żywienia, możemy zaopatrzyć się w duże opakowanie karmy, ponieważ takie są znacznie tańsze od małych paczuszek na kilka karmień. Im większe opakowanie wybierzemy, tym mniej za kilogram karmy będziemy zmuszeni zapłacić.