Czy wada wzroku to koniec dla sportowca?

Każdy z nas może sobie wyobrazić, jak bardzo problematyczne może być noszenie okularów w wypadku, gdy uprawiamy sporty. Oczywiście, możemy kupić okulary sportowego, jednak bardzo często są one drogie i mimo tego niepraktyczne. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na noszenie soczewek kontaktowych, które są o wiele przyjemniejsze podczas noszenia w wypadku, gdy uprawiamy sporty.

Czy noszenie soczewek kontaktowych niszczy oczy?

Można się spotkać z mitem, że soczewki kontaktowe niszczą wzrok, jednak nie są one ani trochę prawdziwe. Dzisiejsze soczewki dostępne u każdego okulary są bezpieczne i tworzone w taki sposób, żeby wygodnie nam się je nosiło. Jednak pomimo tego, że soczewki są dobrze zaprojektowane, to nie zmienia to faktu, że trzeba je prawidłowo nosić. Bardzo często popełnianym błędem przez osoby, które dopiero zaczynają nosić soczewki, jest to, że zapominają one o tym, żeby ściągać je na noc. Zaśnięcie z soczewkami na oczach może prowadzić do podrażnienia oczu, co jest bardzo nieprzyjemne. Dlatego, kiedy zaczynamy nosić soczewki, to starajmy się zwracać uwagę na to, czy nie zapomnieliśmy ich np. ściągnąć przed snem. Innym problemem, który może się pojawić u osób, które nie zwracają bardzo uwagi na swoje soczewki, jest to, że na soczewce mogą znajdować się jakieś drobinki, przez to, że nieodpowiednio przechowywaliśmy soczewki. Jeśli cokolwiek dostanie się do naszego oka i przykryjmy to soczewką, to możemy się spodziewać, że będziemy mogli podrażnić nasze oko. Właśnie ze względu na takie małe niuanse musimy podczas noszenia soczewek zwracać uwagę na to, w jaki sposób je przetrzymujemy i czy nie nosimy ich za długo.

Na co uważać podczas noszenia soczewek kontaktowych?

Noszenie soczewek kontaktowych jest związane z tym, że musimy przestrzegać zasad, które znajdują się na etykiecie. Bardzo często popełnianym błędem jest noszenie soczewek dłużej, niż pozwala na to ulotka, co bardzo często kończy się podrażnieniem oka. Dlatego zawsze czytajmy ulotkę, która znajduje się w opakowaniu i pod żadnym pozorem nie przekraczajmy wskazanego przez producenta czasu użytkowania.