HEAD – marka największych gwiazd narciarstwa

To całkowicie naturalne i powszechne, że najwięksi sportowcy, bez względu na rodzaj uprawianej dyscypliny, korzystają wyłącznie z najlepszego dostępnego na rynku sprzętu. Wyposażenie w każdej dyscyplinie jest oczywiście sztywno regulowane przepisami konkretnych federacji lub organizatorów turniejów, ale producenci sprzętu i odzieży dla sportowców chętnie sponsorują tych najlepszych, chcąc powiązać nazwę swojej marki z sukcesami najlepszych profesjonalistów. Jednym z takich legendarnych producentów jest firma HEAD, którą spotkać można na nogach absolutnie wszystkich narciarzy świata – od snowboardzistów, przez biegaczy i skoczków narciarskich, na zjeździe i biathlonie kończąc. Buty narciarskie HEAD są dostępne w wersjach dla kobiet i mężczyzn, seniorów oraz juniorów i w wielu przypadkach, możliwe jest indywidualne dopasowanie obuwia do nogi kupującego.

Buty narciarskie HEAD dla juniora i profesjonalisty

Jeśli chce się stworzyć młodemu adeptowi narciarstwa optymalne warunki do rozwoju i bezpiecznego treningu, należy wyposażyć go od początku w jak najbardziej profesjonalny i funkcjonalny sprzęt. HEAD to marka, która przez dekady wyposażała skoczków, alpejczyków czy biegaczy narciarskich i snowboardzistów na całym świecie, uczestnicząc w technologicznym wyścigu podczas Pucharów Świata, Igrzysk Olimpijskich czy Mistrzostw Świata. Dzięki temu, zarówno buty HEAD jak i rozmaite akcesoria transportowe oraz wyposażenie nart i odzież narciarska – wykazują wyjątkowe walory funkcjonalne i ergonomiczne. Podnoszą poziom i komfort jazdy na nartach, a tym samym przekładają się na mniejsze ryzyko kontuzji – dlatego właśnie są świetnym wyborem dla juniorów i kadetów.

Indywidualne dopasowanie obuwia narciarskiego

W każdym sporcie dopasowanie obuwia czy używanego sprzętu do parametrów fizycznych zawodnika oraz jego techniki ruchu, jest kluczowe. Nie inaczej jest w przypadku jazdy na nartach, gdzie pełna kontrola nad nogą, stopą i przytwierdzoną do nich nartą, jest kluczowe dla przeżycia i bezpiecznego dojechania do mety, dlatego wskazane jest, aby każde obuwie dopasować indywidualnie do stopy i techniki biegu lub zjazdu. Profesjonalne buty narciarskie HEAD pozwalają na takie spersonalizowane zakupy dzięki badaniom i elektronicznym (cyfrowym) pomiarom stopy użytkownika. Użycie nowoczesnych technologii do zeskanowania stopy narciarza umożliwia zaprojektowanie optymalnie dopasowanego obuwia.