Jak bezpiecznie zaaranżować łazienkę?

Aranżacja łazienki – bez względu na to, czy jest to remont pomieszczenia użytkowanego od lat czy też jest to urządzenie pomieszczenia oddanego dopiero do użytku, nowego i w stanie surowym – warto uwzględnić kilka rozwiązań mających wpływ na funkcjonalność i bezpieczeństwo. Łazienka to pomieszczenie, w którym jednym z najważniejszych zadań jest usuwanie nadmiaru wilgoci. Równie ważne jest oczywiście odpowiednie oświetlenie łazienki oraz prawidłowy bezpieczny montaż lustra. Wszystkie te zadania realizować można z powodzeniem, jeśli sięgnie się po odpowiednie narzędzia i chemię budowlaną jak klej do luster. Skorzystanie z odpowiednich mocowań, które zagwarantują utrzymanie lustra w jego zamierzonej pozycji i będą całkowicie odporne na niekorzystne warunki temperaturowe i wilgotnościowe w łazience – to podstawa.

Klej do luster odporny na temperatury i wilgoć

Na szczęście lista produktów do klejenia luster dostępna w sklepach jest bardzo długa i klienci mogą z powodzeniem wybrać właściwy klej do swoich potrzeb. Decydując się na zakup konkretnego kleju, warto rozważyć m.in. wielkość i masę lustra, które będzie klejone. Każdy klej do luster posiada na swoim opakowaniu istotne informacje dotyczące tego, jaka jest moc klejenia, czyli ile kilogramów na metr kwadratowy powierzchni możemy całkowicie bezpiecznie przykleić z jego pomocą. Ponieważ lustra nie pozwalają na montaż z użyciem innych materiałów i rozwiązań, nie można korzystać z kołków rozporowych ani taśm montażowych – klej pozostaje absolutnie najlepszym rozwiązaniem. Aby jednak nie popełnić błędu, warto zainwestować w te najlepsze, najbardziej profesjonalne kleje wyprodukowane z myślą o profesjonalistach branży budowlanej. Są one bowiem odporne na bardzo skrajne temperatury, a także zachowują swoją kleistość po wielu latach i działają przy bardzo wysokiej wilgotności.

Przygotowanie powierzchni i bezpieczny montaż

Jeśli mamy już wybrany i kupiony klej do luster oraz samo lustro – pozostaje etap najtrudniejszy, czyli transport i montaż. Podczas montowania lustra uważać trzeba nie tylko na jego mechaniczne uszkodzenia i pozostawienie śladów czy rys, które będą później obniżać walory estetyczne lustra. Kluczowe jest także jego prawidłowe osadzenie i przede wszystkim – utrzymanie wszystkich pionów i poziomów tak, aby lustro nie podkreślało żadnych krzywizn w pomieszczeniu. Jest to zadanie dość skomplikowane, więc dobrym pomysłem jest zakupienie lustra z zakładu szklarskiego wraz z transportem i montażem.