Listwa aluminiowa – wady i zalety

Czujesz się przytłoczony różnorodnością metalowych listw przypodłogowych? Nie obwiniamy Cię – listwy metalowe są dostępne w coraz większej liczbie rozmiarów, grubości i stylów niż jakikolwiek inny rodzaj detali przypodłogowych, a określenie najlepszej dla danego projektu może być wyzwaniem. Dlatego stworzyliśmy ten prosty przewodnik przedstawiający wady i zalety najpopularniejszej opcji, jaką jest listwa aluminiowa.

Zalety aluminiowych list przypodłogowych
Aluminiowe listwy przypodłogowe są popularne w budynkach komercyjnych z wielu powodów. Po pierwsze, są one zdecydowanie najtańsze ze wszystkich metalowych list, są również trwałe i zazwyczaj można znaleźć takie, które będą pasować do każdej specyfikacji. Jedną z największych zalet aluminium jest jego wszechstronność. Można łatwo znaleźć anodowane (powlekane) profile, które mogą wyglądać jak brąz, mosiądz, chrom lub inne wykończenie z wyższej półki, ale z wytrzymałością, trwałością i niskim kosztem aluminium. Kolejną pozycją w zaletach jakie niesie listwa aluminiowa jest jej różnorodność. Wszystko, od prostych jednoczęściowych do dwuczęściowych profili, może mieć aluminiową podstawę i często wkładkę z PCV, która dodaje wizualnego kontrastu i antypoślizgowości. Niezależnie od projektu, prawie na pewno znajdzie się profil aluminiowy, który będzie pasował zarówno do Twojego budżetu, jak i estetyki.

Wady aluminiowych list przypodłogowych

Nie ma żadnych wad profili aluminiowych, ale obecność anodowanej warstwy w przypadku zarysowania lub innych uszkodzeń może być niekorzystna. Z racji tego, że anodowanie jest tylko powłoką, można zobaczyć aluminium pod spodem, jeśli zewnętrzna warstwa zostanie porysowana.

Koniecznie odwiedź stronę: https://stramapanels.com/