Czym się cechuje odzież termiczna?

Alexandra_Koch / Pixabay

W momencie kiedy kończy się lato i widać już jesienną aurę, a następnie odczuwamy pierwsze przymrozki, to nasza motywacja do uprawiania sportu na świeżym powietrzu niestety maleje. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest kupno odzieży termicznej.

Z czego jest szyta?

Odzież termiczna zazwyczaj uszyta jest z grubego materiału, który ma za zadanie utrzymanie izolacji cieplnej na maksymalnym poziomie. Oznacza to, że zapobiega utracie przez organizm ciepła, a także stanowi ochronną warstwę przed działaniem niekorzystnych zewnętrznych, takich jak wiatr czy mróz. Materiałem, z którego najczęściej wykonuje się bieliznę termiczną jest wełna, bawełna i flanela. Ze względu na funkcjonalność materiału z jakiego uszyta jest odzież termiczna, bardzo dobrze sprawdzi się dla osób mających problemy z układem krążenia lub niedogrzaniem organizmu oraz dla takich, których aktywność fizyczna jest na niskim poziomie, a którym zależy na jak najmniejszym wyziębieniu organizmu.

Czego nie posiada odzież termiczna?

Niestety odzież termiczna nie posiada funkcji posiadającej odprowadzanie wilgoci, więc uprawiając w niej sport zimą jesteśmy w większym stopniu narażeni na zmarznięcie, ale za to dobrze się nada jako np. pierwsza warstwa podczas górskiego spaceru lub jazdy na rowerze, Sprawdź na skifanatic.pl. Dzieje się tak, ponieważ ciało jest dodatkowo ochładzane przez mokry i przylegający materiał, przez co robi nam się zimniej. W tym wypadku lepszym rozwiązaniem jest wybór odzieży nie termicznej, ale termoaktywnej, która gwarantuje odpowiednią izolację, więc bardziej nadaje się do uprawiana zimowych sportów.