Pomoc logopedy

sathyatripodi / Pixabay

Pytanie, kiedy wybrać się z dzieckiem do logopedy, dręczy wielu rodziców. Tym bardziej, iż nie zawsze można od razu rozpoznać problemy pojawiające się po stronie aparatu mowy. Istnieje jednak szereg objawów, które sugerują, iż pomoc logopedy jest niezbędną. Przede wszystkim niepokojące są sytuacje, w których dziecko pomimo upływu czasu wciąż niewiele mówi bądź też w ogóle. Nie potrafi nazywać podstawowych elementów, jak i nie wykonuje prostych instrukcji, jak chociażby prośba „zrób pa-pa”.

Im wcześniej rodzice wybiorą się po pomoc logopedy, tym lepiej dla ich pociechy. Z jednej strony mamy bowiem do czynienia z problemem natury czysto medycznej. Z drugiej jednak niewłaściwy rozwój pod tym względem rodzi problemy społeczne. Dziecko może stać się wycofane, wykazywać trudności w nauce już na etapie pierwszych lat życia. Logopeda jest w stanie zredukować taki efekt, a nawet pomóc dziecku uporać się z jąkaniem. Pomoc tego typu nierzadko przydaje się u dorosłych.

Umów się na wizytę na https://www.terapiaimpuls.pl/logopeda im wcześniejsza interwencja tym lepiej, ale i praca z dorosłymi jest w stanie przynieść pożądane efekty.