Zdrowe jedzenie oraz aktywność fizyczna – minimalizuje ryzyko wielu chorób

stevepb / Pixabay

Zdrowy styl życia nie powinien być traktowany, jak moda. To codzienna aktywność fizyczna, a także zdrowe odżywianie. Warto również spać od 6 do 8 godzin, gdyż w tym czasie organizm się regeneruje. Należy również wykonywać badania profilaktyczne.

Sen – dla zdrowia

Każdy dorosły człowiek powinien się wysypiać. Wystarczy około 6 godzin. Jednak ważna jest także temperatura w pomieszczeniu, w którym się śpi. Najlepiej wypoczywać przy temperaturze wynoszącej nie więcej niż 21 stopni Celsjusza. Istotne jest też nawilżanie powietrza, warto więc regularnie wietrzyć pomieszczenia, a także stosować nawilżacz powietrza. Wypoczynek jest też ważny dla równowagi psychicznej, gdyż przemęczenie przyczynia się do powstania wielu chorób np. nerwicy i depresji, które określane są mianem cywilizacyjnych.

Aktywność fizyczna- uprawiaj sport!

Aktywność fizyczna jest też ważna, gdyż minimalizuje ryzyko chorób serca, czy też nowotworów. Wystarczy tylko 20 minut dziennie, a już Nasze samopoczucie jest lepsze. Wszystko dzięki serotoninie, która jest wytwarzana podczas wysiłku. Ponadto osoby uprawiające sporty mogą pochwalić się szczupłą sylwetką. Są też pewniejsze siebie.

Badania profilaktyczne- regularność jest ważna

Należy także badać się regularnie, dzięki temu można wykryć wiele chorób we wczesnym stadium, co sprawia, że leczenie jest bardziej skuteczne. Co roku trzeba wykonywać badanie krwi. Z kolei kobiety powinny pamiętać o mammografii, oraz cytologi,natomiast mężczyźni powinni badać prostatę oraz stężenie PSA. Należy także po 50 roku życia pójść na kolonoskopie.