Zdrowy styl życia- minimalizuje ryzyko wielu chorób

stevepb / Pixabay

Zdrowy styl życia pełni kluczową rolę, by móc cieszyć się zdrowiem, ale i dobrym samopoczuciem. Minimalizuje ryzyko wielu chorób, począwszy od nowotworów, przez choroby serca, aż po depresję.

Zdrowe odżywianie- zadbaj o zbilansowane posiłki

Zdrowa dieta jest niezwykle istotna. Zatem trzeba zjadać zbilansowane posiłki, jednak nie należy się przejadać. Każdy posiłek powinien być bogaty w witaminy, mikroelementy, makroelementy oraz inne substancje odżywcze. Warto także jadać, jak najmniej przetworzone jedzenie, które jest wolne od konserwantów, spulchniaczy, a także emulgatorów i zagęstników. Warto też pamiętać, aby jeść często warzywa i owoce oraz ograniczyć spożywanie białego cukru. Jeżeli przyjdzie nam ochota na coś słodkiego można zjeść kilka kostek gorzkiej czekolady o dużej zawartości kakao, która zawiera dużo magnezu.

Aktywność fizyczna- dla ciała i ducha

Jedną z chorób określanych, jako cywilizacyjne jest depresja. Warto więc zapobiegać tej chorobie. Przede wszystkim należy znaleźć czas na wypoczynek, a także sen. Dzięki temu organizm się regeneruje. Oczywiście codziennie należy także uprawiać sport. Wystarczy tylko około 20 do 30 minut ćwiczeń, czy też joggingu i samopoczucie staje się zdecydowanie lepsze. Odpowiada za to serotonina, która produkowana jest podczas wysiłku. Oczywiście bezwzględnie trzeba porzucić używki, takie jak alkohol, czy też papierosy. Raz na kilka dni można wypić lampkę wina, która zapobiega chorobom serca. Można także wypić od czasu do czasu szklankę piwa, gdyż chmiel oczyszcza nerki. Tutaj jednak trzeba pamiętać, że piwo jest bardzo kaloryczne.