Zdrowy styl życia- świadomy wybór każdej osoby

Arcaion / Pixabay

Zdrowy styl życia nie jest tylko współczesną modą, ale obowiązkiem każdego, kto dba o swoje zdrowie. Warto więc świadomie wybierać jedzenie i kupować produkty jak najmniej przetworzone, zatem wolne od konserwantów, spulchniaczy i emulgatorów. Należy też stawiać na ekologię i wybierać np. jaja z wolego wybiegu, czy też kurczaka z wolnej zagrody, zamiast brojlerów.

Zdrowe odżywianie ma znaczenie dla Twojego zdrowia

Trzeba pamiętać o jedzeniu zdrowych posiłków, a także o ich regularności. Należy jeść 5 lekkostrawnych posiłków, które są bogate w wartości odżywcze i witaminy. Codziennie należy spożywać porcję warzyw i owoców, a bezwzględnie zrezygnować z jedzenia śmieciowego typu fast food oraz gazowanych napojów na rzecz wody i soków.
Ostatni posiłek powinien być nie później niż o godzinie 18. Oczywiście dzień rozpoczynamy od zdrowego śniadania, a nie kawy. Picie i palenie jest niewskazane, a wręcz zabronione.

Aktywność fizyczna – minimum 20 minut dziennie

Warto też codziennie ćwiczyć, wystarczy tylko 20 minut, a już samopoczucie oraz kondycja się poprawią. Można też uprawiać jakikolwiek sport np. jazdę na rowerze, czy też rolkach. Poza odżywianiem i aktywnością trzeba też się wysypiać. Wystarczy tylko 6 godzin. Warto też mieć swoje hobby, by umieć zrelaksować się i odprężyć, gdyż to pomaga utrzymać równowagę psychiczną i minimalizuje ryzyko chorób cywilizacyjnych. Warto więc codziennie, choć na chwilę zrobić sobie przyjemność np. poczytać ulubioną książkę, czy wybrać się do kina, albo na masaż relaksacyjny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*