Aktywność fizyczna i odpowiednia dieta dla Twojego zdrowia

skeeze / Pixabay

Warto dbać o swoje zdrowie. Dzięki zbilansowanej diecie oraz aktywności fizycznej można zminimalizować zachorowalność na wiele chorób. Oczywiście ważny jest także sen oraz wypoczynek, należy więc pamiętać o zachowaniu harmonii, dzięki temu także nasze samopoczucie będzie zdecydowanie lepsze.

Zdrowy styl życia -walcz ze stresem

Bądźmy szczerzy, wiele osób na co dzień, w pracy zmaga się ze stresem. Ma on bardzo destrukcyjny wpływ na zdrowie. Przyczynia się do powstania wielu chorób takich, jak depresja, nerwica oraz nadciśnienie tętnicze. Należy więc walczyć z negatywnymi skutkami stresu. Oczywiście nie wyeliminuje się go z życia, ale trzeba umieć sobie z nim radzić. Można zastosować techniki relaksacyjne. Warto też udać się na masaż oraz zastosować aromaterapie. Również aktywność fizyczna jest bardzo ważna. W trakcie wysiłku wytwarza się serotonina, która nazywana jest hormonem szczęścia. Warto więc ćwiczyć regularnie, czy też biegać. Wystarczy tylko 20 minut dziennie. Sport poprawia także kondycję i zapobiega chorobom serca. Jeżeli nie lubi się ćwiczeń na siłowni, to można wybrać jazdę na wrotkach, czy też rowerze.

Zdrowy styl życia- jedź zbilansowane posiłki

Trzeba też pamiętać o odpowiednie diecie, która powinna być bogata w substancje odżywcze. Należy codziennie spożywać warzywa i owoce oraz zrezygnować z posiłków typu fast food. Ważne jest także jedzenie ryb, które mają dużo witamin np. A, D, E oraz witamin z grupy B. Ponadto są bogate w cynk, miedź i mangan. Wszystkie posiłki powinny być regularnie spożywane, należy też zrezygnować z jedzenia w nocy.
Zdrowe odżywianie wpływa też pozytywnie na samopoczucie.