Jak skutecznie walczyć z płaskostopiem?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wady postawy mogą pojawić się nawet w bardzo dojrzałym wieku. Zdarza się na przykład, że płaskostopie poprzeczne daje się we znaki kobietom w ciąży, czy w okresie menopauzy, mimo tego, że wcześniej nie stwierdzono u nich tego problemu. Taka wada prowadzi do dolegliwości bólowych kręgosłupa, ale jest jak najbardziej odwracalna. Często lekarz zaleca przede wszystkim zrzucenie kilku kilogramów, jak również stosowanie odpowiednich wkładek. Często pierwszym krokiem jest komputerowe badanie stóp w gabinecie, aby określić, czy wada faktycznie występuje u danej osoby. Istnieje również wiele ćwiczeń, dzięki którym można poprawić jakość swojego życia i szybciej wrócić do zdrowia.

Komputerowe badanie stóp i diagnoza

Aby stwierdzić występowanie płaskostopia poprzecznego, najlepiej udać się na konsultację do ortopedy. Po wykonaniu badania, z pewnością będzie w stanie postawić właściwą diagnozę. Lekarze bardzo często odsyłają pacjentów z płaskostopiem do fizjoterapeutów, ponieważ ci są w stanie zaproponować odpowiednie ćwiczenia, dzięki którym wadę tę można wyeliminować. Dzięki dokładnemu badaniu przeprowadzonemu przez komputer, specjalista jest w stanie dopasować idealne wkładki, przygotowane specjalnie dla konkretnej osoby. Takie wkładki pozwalają na skuteczną walkę z płaskostopiem. Więcej na https://fororto.pl/komputerowe-badanie-stop/

U kogo płaskostopie występuje najczęściej?

Wadę tę często stwierdza się u małych dzieci, w momencie kiedy zaczynają już chodzić. Wcześniej rodzice nie są w stanie dostrzec problemu. Bardzo często występuje również u osób z nadwagą, jak również u kobiet w ciąży, czy w okresie menopauzy. Płaskostopie poprzeczne może pojawić się u każdego i praktycznie w każdym wieku. Im szybciej zgłosimy się do specjalisty, tym szybciej otrzymamy diagnozę i możemy rozpocząć odpowiednie ćwiczenia. Większość z nich można wykonywać samodzielnie, we własnym domu. Nie zajmuje to wiele czasu i nie wymaga specjalistycznych przyrządów.