Tajemnice slalomowej jazdy freestyle

Zawodnicy w slalomie freestyle wykonują sztuczki, sztuczki na krawędzi i manewry – samodzielnie lub w zespole, a podstawą są rolki freeskate na ich nogach i umiejętności, jakie posiadają. Jazda na rolkach odbywa się wokół pachołków ustawionych w linii prostej w odstępie 50 centymetrów, 80 centymetrów lub 120 centymetrów – w zależności od wydarzenia. Zawody slalomowe wygrywa rolkarz który wskaże na najwyższy poziom precyzji i kontroli w wykonywanych manewrach.

Jak taka jazda slalomem jest w ogóle możliwa?

Zawodnicy, którzy jeżdżą na rolkach freeskate, korzystają z ich specjalnej konfiguracji kół i krótkich łożysk, aby zmaksymalizować zwrotność łyżworolek. Rolki freeskate są mocno dopasowane i mają odpowiedni element konstrukcyjny zapewniający wsparcie kostki. Popularne modele rolek freeskate to przede wszystkim propozycje od wyspecjalizowanych marek takich jak Powerslide, Roces i RollerBlade. Wiele z rolek figurowych również może być używanych do slalomu, jeśli są odpowiednio do tych manewrów dopasowane.

Jak rolki dopasowują się do jazdy slalomowej?

Aby zaspokoić potrzeby freestyle slalomu, rolki wymagają pewnych modyfikacji buta, kół i systemu zamykania. Wybierając więc rolki slalomowe, musisz rozważyć pewne kwestie. Jazda na rolkach Freestyle wymaga mocnego sztywnego buta z wygodnym podparciem dla stóp. Dobra rolka slalomowa wymaga krótkiej, lekkiej konstrukcji, która jest łatwa w manewrowaniu. Poza tym, te rolki muszą być szybkie i elastyczne, liczy się płynna precyzja i właściwe koła, które również są bardzo ważne. Całe szczęście dzisiaj na rynku jest naprawdę wiele modeli, które odpowiadają tym wymaganiom.