Zdrowy styl życia- dlaczego warto się wysypiać?

Engin_Akyurt / Pixabay

W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć warto prowadzić zdrowy styl życia. Dzięki temu można zminimalizować ryzyko zachorowania na wiele chorób, a także cieszyć się lepszym samopoczuciem.

Bo sen ma znaczenie

Wiele osób jest bardzo zapracowanych, zatem nie ma czasu na porządny odpoczynek, a przecież sen jest niezwykle ważny. W jego trakcie organizm się regeneruje i odpoczywa. Oczywiście nie oznacza to, że należy bardzo dużo spać. Jak pokazują badania naukowe warto spać od 6 do 8 godzin. Taka ilość snu najlepiej wpływa na nasz organizm. Oczywiście ważna jest też jakość snu. Zatem osoby, które często się w nocy budzą, bądź też mają płytki sen nigdy po przebudzeniu nie będą odprężone. Taki stan i permanentne niewyspania mogą prowadzić do nerwicy, ale również depresji, a także otyłości. Istotna jest także temperatura, zatem w pomieszczeniu, w którym śpimy temperatura nie powinna być wyższa niż 21 stopni Celsjusza, warto także pamiętać o odpowiednim wywietrzeniu, gdyż w innym wypadku można obudzić się z migreną, która będzie towarzyszyła przez cały dzień.

Bo zdrowe jedzenie ma znaczenie

Oczywiście ważne jest także zdrowe odżywianie. Należy jeść regularnie, ale w mniejszych ilościach. Dieta powinna być bogata w warzywa i owoce, natomiast warto zmniejszyć ilość spożywanego mięsa, szczególnie tłustego. Zatem zamiast wołowiny, czy wieprzowiny lepiej spożywać mięso indycze, ale również inne rodzaje drobiu. Po za dietą warto także uprawiać sport, dzięki temu możemy cieszyć się smukłą sylwetką, ale również chronimy serce i cały układ sercowo-naczyniowy.