Zdrowy styl życia zapobiega wielu chorobom

stevepb / Pixabay

Zdrowy styl życia obecnie staje się bardzo modny. Jednak warto pamiętać, że nie powinna być to chwilowa moda, ale nasza codzienność. Należy nie tylko zrezygnować z używek, ale również zadbać o wypoczynek. Ważne jest także zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna.

Zdrowe jedzenie ma duże znaczenie

Aby cieszyć się dobrym samopoczuciem, ale i zdrowiem należy dobrze i zdrowo się odżywiać. Powinno się spożywać 5 posiłków w ciągu dnia. Oczywiście bardzo ważne jest śniadanie, które powinno zapewnić dużo energii. Najlepiej spożywać je około pół godziny od wstania z łóżka. Na pewno nie należy rozpoczynać dnia od kubka czarnej kawy. Oczywiście trzeba także pamiętać o odstępach między posiłkami, a także o tym, że kolacji nie powinno się jeść później niż o godzinie 18. Warto także spożywać posiłki, jak najmniej przetworzone. Zatem nie powinny mieć one konserwantów, czy też sztucznych emulgatorów. Warto zrezygnować z soli, ale również z białego cukru, który można zastąpić stewią. Picie alkoholu również nie jest wskazane, choć raz na kilka dni można wypić lampkę czerwonego wina. Zawiera ono polifenol, zatem zapobiega chorobom układu krążenie

Sport dla zdrowia

Uprawiając sport zapobiega się wielu chorobom, począwszy od otyłości, aż na chorobach serca kończąc. Należy przynajmniej przez 20 ćwiczyć, biegać, czy też jeździć na rolkach. Warto też pamiętać, że podczas aktywności fizycznej wytwarza się serotonina, dzięki temu maleje prawdopodobieństwo zachorowania na depresję, czy też nerwicę. Uprawianie sportów polecane jest też dla osób walczących z nerwicą lękową.