Zdrowy styl życia- świadomy wybór każdej osoby

Arcaion / Pixabay

Zdrowy styl życia nie jest tylko współczesną modą, ale obowiązkiem każdego, kto dba o swoje zdrowie. Warto więc świadomie wybierać jedzenie i kupować produkty jak najmniej przetworzone, zatem wolne od konserwantów, spulchniaczy i emulgatorów. Należy też stawiać na ekologię i wybierać np. jaja z wolego wybiegu, czy też kurczaka z wolnej zagrody, zamiast brojlerów.

Zdrowe odżywianie ma znaczenie dla Twojego zdrowia

Trzeba pamiętać o jedzeniu zdrowych posiłków, a także o ich regularności. Należy jeść 5 lekkostrawnych posiłków, które są bogate w wartości odżywcze i witaminy. Codziennie należy spożywać porcję warzyw i owoców, a bezwzględnie zrezygnować z jedzenia śmieciowego typu fast food oraz gazowanych napojów na rzecz wody i soków.
Ostatni posiłek powinien być nie później niż o godzinie 18. Oczywiście dzień rozpoczynamy od zdrowego śniadania, a nie kawy. Picie i palenie jest niewskazane, a wręcz zabronione.

Aktywność fizyczna – minimum 20 minut dziennie

Warto też codziennie ćwiczyć, wystarczy tylko 20 minut, a już samopoczucie oraz kondycja się poprawią. Można też uprawiać jakikolwiek sport np. jazdę na rowerze, czy też rolkach. Poza odżywianiem i aktywnością trzeba też się wysypiać. Wystarczy tylko 6 godzin. Warto też mieć swoje hobby, by umieć zrelaksować się i odprężyć, gdyż to pomaga utrzymać równowagę psychiczną i minimalizuje ryzyko chorób cywilizacyjnych. Warto więc codziennie, choć na chwilę zrobić sobie przyjemność np. poczytać ulubioną książkę, czy wybrać się do kina, albo na masaż relaksacyjny.