Świadome odżywianie kluczem do zdrowia i dobrego samopoczucia

Ajale / Pixabay

Styl życia aż w 50% odpowiada za stan zdrowia – tak wynika z raportu Lalondea. Zatem, odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna, aż o 50% minimalizuje zachorowalność na wiele chorób, więc należy dbać o siebie i zdrowego stylu życia nie traktować tylko jako modę, ale przede wszystkim codzienność.

Zdrowe odżywianie ma duże znaczenie

Zdrowy styl życia ściśle wiąże się ze zdrowym odżywianiem. Warto więc jadać zbilansowane posiłki, pełne witamin i substancji odżywczych. Należy bezwzględnie zrezygnować z palenia papierosów, ale również picia wysokoprocentowego alkoholu. Codziennie powinno jadać się 5 lekkostrawnych posiłków pełnych warzyw. Zamiast mięsa warto spożywać ryby. Trzeba też zrezygnować z picia gazowanych napojów, na rzecz wody oraz soków. Cukier często określany jest jako cichy zabójca, warto więc ograniczać jego spożycie na rzecz stewii, bądź małej ilość naturalnego miodu. Również sól ma negatywny wpływ na serce i ciśnienie warto więc z niej całkowicie zrezygnować, zamiast soli stosować zioła. Oczywiście jedzenie śmieciowe jest absolutnie zabronione. A gdy przyjdzie nam ochota na coś słodkiego, warto zjeść kilka kostek gorzkiej czekolady, bądź też gałkę lodów.

Sport – dla ciała i samopoczucia

Aktywność fizyczna jest także bardzo ważna. Codziennie należy poświęcić około 20 minut na ćwiczenia. Można też wybrać się na jogging, czy też siłownie. Warto też spędzać czas na świeżym powietrzu i choć raz do roku wybrać się nad morze. Należy też pamiętać o odpoczynku, by zachować równowagę i móc cieszyć się dobrym samopoczuciem.